Jak niemieccy kibice uchodźcom klub założyli.

Niemcy nie od dziś słyną z liberalnego podejścia do kwestii uchodźców i to mimo tego, że są jednym z krajów gdzie negatywne skutki przybyszów zza Morza Śródziemnego widać najmocniej.  Świadomość naszych zachodnich sąsiadów jest jednak tak sfokusowana  i ukierunkowana na poprawność polityczną, że nawet kibice, którzy w każdym innym kraju tworzą mocną alternatywę dla liberalnych poglądów (po za drobnymi wyjątkami) w Niemczech są również mocno liberalni.

Pewnie nie byłoby w tym nic złego w końcu każdy ma prawo do swoich poglądów, gdyby nie fakt, że za tymi poglądami stoją działania mające realny wpływ i wywołujące zagrożenie wśród wszystkich obywateli europejskich.

Miasto Hamburg. Północne Niemcy, w latach 90-tych kojarzyło się głównie z ogromnym portem, dzielnicą czerwonych latarni na wzór tych amsterdamskich i przybyszami ze wschodniej Europy (w tym Polski) załatwiającymi tutaj swoje niekoniecznie legalne interesy. Już wtedy ten ośrodek miejski nie należał do najbezpieczniejszych, trudno sobie wyobrazić ale dzisiaj jest jeszcze gorzej.

Wszystko a raczej większość za sprawą kibiców piłkarskich i wbrew temu co każdy tutaj myśli nie chodzi o chuligaństwo.   W mieście istnieją 2 liczące się kluby, bardziej utytułowany Hamburger SV, którego kibice są typową mieszaniną jaka występuje wśród dużych piłkarskich firm, i drugie St. Pauli będący mekką ultralewicowych fanatyków. W poprzednim zdaniu nie ma grama przesady, już przy wejściu na stadion, widać że jest to ekipa bardzo ideologiczna, gdyż na głównej trybunie znajduje się graffiti marynarza wskazującego, że jego serce znajduje się po lewej stronie (i nie jest to moja interpretacja a celowy zamysł twórców o którym poinformowali).

Dalej jest jeszcze bardziej symbolicznie w jednym z przejść widnieje obraz 2 całujących mężczyzn a na flagach uwielbienie dla komunizmu.

Fanclubs FC St. Pauli

Sama ekipa St. Pauli to zresztą często ludzie powiązani z Antifą i to do tego stopnia, że można pokusić się o stwierdzenie iż niemiecka Antifa to w dużej mierze kibice St. Pauli.

 

Trudno więc się dziwić, że to kibice tego klubu postanowili „pomóc” uchodźcom. Wszystko zaczęło się w 2013 roku, w miejskim obozie dla uchodźców pojawiła się grupa przybyszy z Afryki Północnej wyłowiona w okolicach włoskiej Lampeduzy. Kiedy jednak okres ich ochrony się skończył i mieli wracać z powrotem do Włoch a potem pewnie na swój kontynent kibole St. Pauli postanowili działać  i przechwycili 80 z nich, zatrzymując ich jako nielegalnych imigrantów . Z racji tego, że znaleźli im schronienie niemiecka policja potraktowała temat pobłażliwie  i nie deportowała uciekinierów. W ramach rozrywki postanowili założyć wspólny klub piłkarski FC Lampedusa Hamburg, do którego  z czasem zachęcano wszystkich islamskich imigrantów. Zorganizowano nawet mecz z St. Pauli a na stadionie zasiadło kilkadziesiąt tysięcy widzów.

 

Założyciele klubu sami podkreślają, że klub ma zalążek polityczny i ma propagować przyjmowanie kolejnych uchodźców.

Całość wydawało się niegroźnym eksperymentem mającym zasymilować imigrantów a można napisać, że wyszło jak zawsze.

W październiku 2016 roku doszło do ataku pod mostem nad rzeką Alster. Jeden osobnik zaatakował nożem parę nastolatków w wieku 15 i 16 lat w wyniku czego 16 letni chłopak zmarł a jego 15 letnia dziewczyna do końca życia będzie sparaliżowana. Historia odbiła się szerokim echem w całej Europie. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie. Sprawcę dość szybko wytypowano, podejrzany zdołał jednak uciec jak jednak ustalono wcześniej mieszkał w Hamburgu i był członkiem zespołu FC Lampedusa.  Po pewnym czasie zatrzymano nawet  kilku innych członków drużyny gdyż odkryto iż również byli oni powiązani z ISIS, a sama drużyna stanowiła świetne miejsce ich integracji i wymiany informacji. Z taką oceną sytuacji nie zgodzili się kibice St. Pauli. Aresztowania wywołały u nich falę protestów. Kilkudziesięciu z nich zorganizowało nawet marsz poparcia dla uchodźców w dniu i czasie gdy rodzina i przyjaciele w miejscu zbrodni opłakiwali uśmierconego nastolatka.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł zachęcam do lektury pozostałych i obserwowania nas na Facebooku.

Reklamy

6 uwag do wpisu “Jak niemieccy kibice uchodźcom klub założyli.

 1. Co za żałosny artykuł.
  Przeczesałem cały internet i nigdzie nie mogę znaleźć źródła.
  Znalazłem za to informacje, że większość zawodników Lampedusy to uchodźcy z Afryki.

  Polubienie

  1. ja szukałem 10 minut i znalazłem o tym, że faktycznie jakiś terrorysta zabił 2 nastolatków w Hamburgu i że faktycznie stoi za tym uchodźca.
   Na samym dole artykuł€ znalazłem też informację, że gdy przyjaciele żegnali zabitego 16-latka, lewica zorganizowała pochód proimigrancki.
   Po 3 sprawdź gdzie są takie kraje jak Syria, Maroko, Libia, Tunezja. BO to z tych krajów pochodzi najwięcej terrorystów i zdziwisz się leżą one w Afryce więc nie wiem co chciałeś przekazać swoim tekstem, że grają tam afrykańćzycy?

   https://en.wikipedia.org/wiki/2016_Hamburg_stabbing_attack

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s